Deprecated: Creation of dynamic property finanse::$_comm is deprecated in /home/iryna/ftp/oszczednydom.org.pl/system/myapp/controllers/finanse.php on line 4
Oszczędny Dom
www.oszczednyDOM.org.pl

Budujemy domy pasywne i energooszczędne
z certyfikatem

PROFESJONALNY  PROJEKT

to klucz sukcesu. Gusta i modne trendy są zmienne w czasie, a nasz dom pozostanie takim, jak zaprojektujemy go na początku .

Zaczynamy od profesjonalnego projektu

Pasywny DOM -ile to kosztuje! Realny koszt budowy to, co najmniej 3600 zł/m2. Tyle należy zapłacić za dom, którego pasywność potwierdzona  zostanie certyfikatem.  W zamian uzyskamy  markowy produkt, z np. 10 letnią gwarancją, zużywający nawet 8 krotnie mniej energii i kwalifikujący się do uzyskania 50 000 zł dopłaty NFOŚiGW do kredytu.

Przeglądając oferty większości firm budowlanych takich cen, raczej nie spotkamy. Zobaczymy  natomiast kuszące oferty domów pasywnych zaczynające się od 2600 zł/m2, czyli porównywalne  z kosztami domu standardowego.

 Rzecz w tym, że w Polsce wybudowano do tej pory zaledwie kilkanaście domów pasywnych, stąd ci, którzy marketingowo oferują budowę takich domów mogą mieć pewne trudności z określeniem faktycznych kosztów ich budowy. Na rynku niemieckim budowa domu pasywnego jest zaledwie o kilka procent kosztowniejsza od domu standardowego. Tyle, że tamtejszy dom standardowy, to zazwyczaj lekki, energooszczędny budynek zużywający 60-70 kWh/m2/rok. W Polsce dom standardowy to energochłonny, przestarzały technologicznie budynek zużywający 120 kWh/m2/rok.  Jeśli taki standard ma stanowić punkt odniesienia, to prawdziwy dom pasywny wykonany z certyfikowanych materiałów i innowacyjnej technologii, musi kosztować o kilkadziesiąt procent  więcej.

 W przypadku oszczednyDOM.org.pl, ceny zaczynają się od 3000zł/m2  netto + koszty projektu. Taka cena wynika z połączenia potencjału solidnych, krajowych firm budowlanych z umiejętnościami ekspertów Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. Jeśli marzysz o domu pasywnym!  Zadzwoń (0-663-077-077), wyślij emaila (kontakt@oszczednyDOM.org.pl) lub wypełnij formularz kontaktowy. Razem zrobimy więcej, lepiej i taniej.

 Oszczędny DOM -czyli, jak wybudować lepiej i taniej ! oszczednyDOM.org.pl to odpowiednik klastra przedsiębiorców, którzy działając w grupie oferują  więcej za mniej (niższe ceny za solidną jakość). Określ swój budżet,  a powiemy, co i jak można za to wybudować.  Grupa architektów, bankowych doradców, konstruktorów, firm budowlanych i audytorów jakości  sprawdzi, jak obniżyć koszty Twej inwestycji, a nstp. wybuduje z Tobą wymarzony dom.  Jeśli koszty budowy domu pasywnego przekroczą Twój budżet, zbudujemy dom energooszczędny. Tutaj ceny zaczynają się od  2100 zł/m2 netto. Zadzwoń (0-663-077-077), wyślij emaila (kontakt@oszczednyDOM.org.pl) lub wypełnij formularz kontaktowy. Razem zrobimy więcej, lepiej i taniej.

 
 Jak wygląda współpraca:

1.       ocena potrzeb mieszkaniowych i możliwości budżetowych inwestora (bezpłatne spotkania z rodziną inwestora)

2.       projekt budowlany:

a.      wybór technologii wykonania budynku pasywnego/energooszczędnego:

·   w każdym przypadku zastąpienie ciężkich, energochłonnych fundamentów>>> lekką, ciepłą i energooszczędną płytą fundamentową

·   lekkie ściany konstrukcyjne możemy wykonać w kilku  technologiach (klejone z silikatów,  prefabrykowane ze szkieletu drewnianego Steico lub stalowego, wylewane w szalunku traconym, prefabrykowane z keramzytu)

·   dach -to lekka, zwarta drewniana konstrukcja pokryta dowolnym pokryciem (blachodachówka, gont, lekka dachówka ceramiczna..)

b.      dostosowanie posiadanego przez inwestora projektu do standardów energooszczędności (pasywności raczej z projektu gotowego,  nie uda się uzyskać) lub

c.       wstępne obliczenia w PHPP

d.      stworzenie nowego projektu od podstaw (dotyczy domu pasywnego) -w tym przypadku jego współtwórcą jest inwestor, ekspert oszczędnyDOM i certyfikowany architekt)

e.       pozyskanie pozwolenia na budowę

f.        pozyskanie kredytu bankowego połączone z weryfikacją projektu przez weryfikatora NFOŚiGW

g.      wykonanie profesjonalnego projektu wykonawczego

3.       Stan surowy zamknięty z próbą szczelności skorupy budynku

4.       montaż energooszczędnych/pasywnych instalacji wewnętrznych (mechaniczna z rekuperatorem, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, w uzasadnionych przypadkach centralnego ogrzewania, fotowoltaika, tec..) oraz standardowych instalacji wod-kan, elektrycznej

5.       Stan developerski z ew. końcową próbą szczelności i badaniem kamerą termowizyjną

6.       skompletowanie certyfikatów na wszystkie materiały i urządzenia, regulacje i nastawy instalacji, weryfikacja dokumentów budowy przez weryfikatora NFOŚiGW celem uzyskania 50 000 zł dopłaty do kredytu 

 

Budowa własnego domu może okazać się najtrafniejszą decyzją w naszym życiu. Nabywając grunt stajemy się jego właścicielem na nieograniczony czas. Na całym świecie z każdym rokiem wzrasta wartość ziemi i działek budowlanych. Podobnie jest  i będzie w Polsce. Od kwietnia 2013r.  budując  energooszczędny (pasywny) dom będzie można uzyskać dopłatę (do 50 tys. zł.).  Końcowa kwota dopłaty uzależniona będzie od standardu energetycznego domu. Na wysokość dopłaty nie będzie miała wpływu powierzchnia domu i koszt budowy. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej od 2020r. będziemy mogli budować wyłącznie domy energooszczędne lub pasywne.

Dyrektywa UE zobowiązuje do wprowadzenia obowiązkowej certyfikacji jakości energetycznej budynków. Koszt budowy domu energooszczędnego jest o, co najmniej 15% (a pasywnego o 30%) wyższy od standardowego. W praktyce oznacza to o min. 100 tys. zł wyższe nakłady.  Dom pasywny zużywa jednak zaledwie 15 kWh na m/kw. w ciągu roku, podczas gdy "zwykły" dom spełniający obowiązujące w naszym kraju normy, powyżej 105 kWh na m/kw. Korzyścią są znacznie niższe koszty ogrzewania i dopłata NFOŚiGW (do 50 000 zł).

Planując budowę domu należy już teraz postawić na energooszczędność. Niskie zużycie energii potwierdzone certyfikatem energetycznym podniesie również atrakcyjność i docelową wartość rynkową budowanego domu. Tym samym dom energooszczędny to również inwestycja i pomnażanie posiadanego kapitału. Do określania potrzebnego budżetu pomocna będzie nstp. lista kontrolna:  

 1. Działka:
  1. Prowizja za pomoc w jej wyszukaniu
  2. Koszty zakupu i wymagane opłaty skarbowe i notarialne
  3. Doprowadzenie mediów i dojazdu
  4. Ogrodzenie i zagospodarowanie
  5. Ekspertyza geologiczna gruntu
 2. Koszty pozyskania finansowania (wycena dla banku, prowizja bankowa, ubezpieczenie niskiego wkładu, etc..)
 3. Budowa:
  1. Doradztwo przy wyborze projektu, technologii budowy i generalnego wykonawcy
  2. Zakup projektu
  3. Wytyczenie fundamentów
  4. Pozyskanie pozwolenia na budowę i doprowadzenia mediów
  5. Kierownik budowy/inspektor nadzoru
  6. Ubezpieczenie OC za szkody na budowie
  7. Ubezpieczenie majątkowe budowy
  8. Gwarancja na realizację budowy z kontem powierniczym
  9. Ubezpieczenie od roszczeń z tytułu rękojmi do 3 lat
  10. Budowa domu do stanu developerskiego
  11. Test szczelności (blower-door-test)
  12. Wykończenie pod klucz wg wybranego pakietu (standardowy, podwyższony)
  13. Odbiór do użytkowania
 4. Urządzenie ogrodu
 5. Parapetówa :) jako opcja premium

 

 

 

 

Poleć Nas

Proszę wypełnić pola zaznaczone na czerwono

Nieprawidłowy adres e-mail odbiorcy

Nieprawidłowy adres e-mail nadawcy