Korzyści policz sam!
czas budowy od 3 m-cy
nawet 8 krotnie niższe koszty eksploatacji
przyjazny mikroklimat dla mieszkańców
wzrost wartości rynkowej domu w czasie
do 50 000 zł dopłaty do kredytu
Korzyści policz sam!
Wg założeń statystycznego inwestora planującego budowę domu, najczęściej wybierany/a jest:
3. tradycyjna metoda budowy (wylewane fundamenty, ściany z pustaka ceramicznego, wylewane stropy, drewniana konstrukcja dachu pokrytego dachówka ceramiczną z ogrzewaniem na gaz). Murowane, czyli solidne i trwałe. Budujemy przecież dom dla kilku pokoleń.
4. podstawowy standard energetyczny (120 kWh/m2/rok). Ocieplone ściany zewnętrzne, porządna stolarka -powinno wystarczyć aby dom był ciepły.
5. kredyt bankowy jako żródło finansowania, który uruchamiany jest na podstawie kosztorysu budowlanego (w pierwszym roku bank uruchomi 40% przyznanego kredytu, a w drugim pozostałe 60 %, dzięki dłuższej karencji będziemy spłacać jedynie odsetki, co mniej obciąży nasz budżet domowy )
6. dwa lata na wybudowanie domu
Wg GUS czas budowy metodą gospodarczą statystycznego domu przekracza 5 lat. Faktyczne koszty budowy są o kilkadziesiąt procent wyższe od założonych w kosztorysie, a o założonej na początku jakości możemy zapomnieć. Nie jesteśmy przecież profesjonalnym budowlańcem, dlaczego mamy się znać na coraz bardziej skomplikowanych technologiach budowy! Jeśli zatrudniamy wielu przypadkowych fachowców, każdy z nich będzie własne problemy z jakością przypisywał poprzednim. Kto w takiej sytuacji ma udzielić gwarancję na cały budynek! Przy zaciąganiu kredytu statystyczny doradca finansowy będzie zachęcał do zaciągnięcia jak najwyższej kwoty (jest przecież sprzedawcą, którego prowizja jest pochodną kwoty kredytu).
Na tle tego żartobliwego opisu, wyłania się potrzeba:
Dom Energooszczędny, to produkt, dzięki któremu inwestor planujący budowę domu uzyskuje profesjonalne wsparcie, polegające na:
Dom Energooszczędny to 3 standardy energetyczne dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych każdego inwestora.
Dom Energooszczędny , to rozsądny, znany od początku koszt budowy (netto):
Wielu wykonawców w swych materiałach marketingowych podaje koszt budowy domu bez płyty fundamentowej i kosztów transportu szkieletu domu na miejsce budowy. Stwarza to pozory niezwykle przystępnej cenowo oferty, kiedy w rzeczywistości tak nie jest. Koszt budowy skomplikowanej płyty fundamentowej z instalacjami, to około 20% wartości całego budynku.
Dom Energooszczędny , to krótki czas budowy (od 3 mcy), co:
Dom Energooszczędny, to dom rodzinny (miejsce gdzie przebywamy dziennie kilkanaście godzin dziennie). To przestrzeń duchowa i fizyczna, otoczenie które kształtuje naszą wrażliwość i budzi pozytywne emocje. Stwarza optymalne warunki dla rozwoju, wypoczynku i pracy. Jest także źródłem wewnętrznej energii. Te cechy „oszczędnego domu” odróżniają go od „budynków mieszkalnych” w których drenowane są nasze zasoby duchowe i materialne.
Dom Energooszczędny, to ekologiczne, energooszczędne i przyjazne człowiekowi materiały budowlane, których kluczowym surowcem jest drewno i jego komponenty. Dzięki temu chronimy nasze środowisko naturalne dbając o stan naszej krainy dla potrzeb naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Drewno to najstarszy materiał budowlany i do dzisiaj stosowany. Otrzymujemy go z drzewa po ścięciu, poddanego różnym obróbkom i wykorzystywanego szeroko w budownictwie. Jest elementem konstrukcyjnym, elementem wykończenia ścian, dachów, wnętrz. Codziennie dotykamy drewnianego blatu, czy siedzimy na drewnianych krzesłach. Meble czy drobne domowego użytku sprzęty towarzyszą nam od wieków i dzisiaj są cenionym rękodziełem lub wyrobami wytwarzanymi maszynowo – produkowanymi dla wielu. Północne części Europy zabudowane są domami drewnianymi, to domy ciepłe, zdrowe i piękne. Coraz więcej ludzi tęskni za mieszkaniem w zdrowym klimacie , jaki daje dom z tego naturalnego budulca. Wartością dodaną jest łatwy recykling naszego domu, co korzystnie wpływa na ochronę środowiska. Dla przykładu w Niemczech około 15% nowo budowanych domów, to domy o szkielecie drewnianym. Wszystkie elementy drewniane są suszone komorowe w temperaturze 65- 80°C, co:
Dom Energooszczędny, to przykład zrównoważonego budownictwa. Oszczędność jest dzisiaj koniecznością abyśmy mogli długo cieszyć się zasobami naszej ziemi. Dojrzałe społeczeństwo musi myśleć o przyszłych pokoleniach i ich potrzebach. Redukcja zużycia materiałów, energii, odpadów, poziomu hałasu to sposób na ocalenie naszego klimatu i ziemi. Redukcją jest też hamowanie zabudowywania każdego metra naszej planety. Dojrzałe społeczeństwa powracają do starych metod budowania, z materiałów z bliskiej okolicy, powracają do szklanych opakowań, poruszają się rowerami do pracy, rezygnują z kupna towarów wyprodukowanych bez poszanowania natury i człowieka. Innowacyjne sposoby poprawy naszego życia, pracy w czterech ścianach. Innowacyjne materiały, urządzenia , budowle to wyzwanie dla naszego pokolenia. Zielony dach, ogniwa fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe, pompy ciepła, wentylacja z rekuperacją stają się dzisiaj elementami koniecznymi do zastosowania dla indywidualnego inwestora. Zyskiem jest zaproponowanie innowacyjnego budynku, gdyż klienci chcą mieszkać i pracować w budowlach spełniających dzisiejsze wymogi nowoczesności. A nowoczesność to prestiż i świadectwo mądrości. Zrównoważone budownictwo ma na celu świadome stosowanie reguł ekologii, ekonomii, ergonomii, zapewnienie komfortu psychicznego i fizycznego użytkownikom domu, biura, hali sportowej czy sklepu ale też naszego zielonego otoczenia. Użycie materiałów budowlanych – bezpiecznych i oddziałujących z korzyścią na człowieka i środowisko, materiałów biodegradowalnych lub nadających się do ponownego wykorzystania po rozbiórce gwarantuje nam, użytkownikom komfort w korzystaniu z budynku i jego urządzeń. Gwarantuje też poszanowanie środowiska z myślą o następnych pokoleniach.
Dom Energooszczędny , to sprawdzona jakość wykonania potwierdzona:
Dom Energooszczędny, to bezpieczeństwo dla inwestora i mieszkańców. Budowane domy (pomimo wykorzystania drewna, jako podstawowego surowca), są niepalne i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne (wichury, ulewy, wilgoć).
Dom energooszczędny, to oszczędzanie energii pierwotnej. W dobie postępujących zmian klimatycznych i wyczerpywania kopalnianych źródeł energii, konieczność drastycznej redukcji emisji gazów cieplarnianych i wzrostu użytkowania energii odnawialnych stawia nowe wyzwania przed budownictwem mieszkaniowym. Energooszczędność stała się podstawą współczesnego budownictwa. Obecnie produkowane materiały budowlane muszą spełniać rygorystyczne normy unijnie, a nowe budynki posiadać certyfikat energooszczędności. Znalazło to spektakularny wyraz w DYREKTYWIE 2010/31/WE RECAST
„ Artykuł 9 Budynki o niemal zerowym zużyciu energii
a) do 31 grudnia 2020 r. wszystkie nowe budynki były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii
b) po dniu 31 grudnia 2018 r. nowe budynki zajmowane przez władze publiczne oraz będące ich własnością były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii.”
Dom energooszczędny może zostać wykonany w technologii prefabrykowanej, opartej na szkielecie drewnianym. To najlepszy z dostępnych na rynku sposobów budowania, gwarantujący:
Ci sami ludzie, te same maszyny i sprzęt wykonują domy przeznaczone na bardzo wymagające rynki zachodnie. Drewno to najstarszy materiał budowlany i do dzisiaj stosowany. Otrzymujemy go z drzewa po ścięciu, poddanego różnym obróbkom i wykorzystywanego szeroko w budownictwie. Jest elementem konstrukcyjnym, elementem wykończenia ścian , dachów, wnętrz. Codziennie dotykamy drewnianego blatu, czy siedzimy na drewnianych krzesłach. Meble czy drobne sprzęty domowego użytku towarzyszą nam od wieków i dzisiaj są cenionym rękodziełem lub wyrobami wytwarzanymi maszynowo – produkowanymi dla wielu. Północne części Europy zabudowane są domami drewnianymi, to domy ciepłe, zdrowe i piękne. Coraz więcej ludzi tęskni za mieszkaniem w zdrowym klimacie , jaki daje dom z tego naturalnego budulca. Wartością dodaną jest łatwy recykling, co korzystnie wpływa na ochronę środowiska. Inne zalety budownictwa szkieletowego: